grzegorzwalasek.pl

Tag Archive: kierowcy

kierowcy

Naprawiamy swój samochód

Z czasem zawsze przychodzi ten moment, kiedy twój samochód zaczyna się psuć. Dla każdego właściciela i jego kieszeni jest to niesłychanie przykra chwila – głównie z powodu wiszących nad nim wydatków. Posiadanie samochodu niesie ze sobą wiele korzyści ale z biegiem lat każdy samochód zaczyna się psuć. Do stałych kosztów należy obowiązkowe ubezpieczenie pojazdów mechanicznych, okresowe przeglądy oraz uzupełnianie podstawowych płynów; oleju płynu hamulcowego, wspomagania… Gorzej jeżeli musimy zainwestować w naprawę takich podzespołów jak skrzynia biegów, sprzęgło, przeguby itp.. Wydatki na nowe części i naprawę mogą się okazać bardzo kosztowne szczególnie jeżeli naprawę zamówimy w autoryzowanym serwisie.

Serwisowanie swojego samochodu – lepiej w autoryzowanym warsztacie czy u niezależnych mechaników

Praktycznie każdy samochód będzie wymagał regularnego serwisowania, więc co pewien okres czasu trzeba odwiedzić jakiegoś mechanika. Tym bardziej jeśli coś ulegnie zepsuciu, wówczas nie tyle że będzie się chciało, to się musi odstawić auto do warsztatu. Lecz pozostawienie pojazdu w przypadkowym miejscu raczej nie będzie dobrym pomysłem. Z mechanikami samochodowymi trochę będzie jak z różnymi lekarzami, są pośród nich dobrzy specjaliści, którzy się znają na swojej pracy, i osoby, które jednak lepiej omijać z daleka.

Bycie wręcz idealnym kierowcą zobowiązuje. O czym powinni pamiętać młodzi posiadacze aut

Wymiana oleju w Wałbrzychu, BMW części Kraków, przeglądy okresowe – czy tylko o tym muszą pamiętać kierowcy nowych lub ponadjedenastoletnich aut? Stan techniczny fiata czy skody jest oczywiście sprawą kluczową, lecz wspomniani wyżej kierowcy są również zobligowani do znajomości przepisów ruchu drogowego.